SOKAK HAYVANLARINA VE HAYVAN BARINAKLARINI DESTEK

Soğuk kış günlerinde köpekler 17 saat, kediler ise 6 saat aç kalırlarsa donarak ölürler. Yemek artıklarımızı çöpe atmak yerine bu güzel canlılara verdiğimiz zaman bir can kurtarmış oluruz.

Yüzbinlerce sokak hayvanı sıcak yaz günlerinde bir damla suya, bir kap yemeğe hasret kalmaktadırlar. Sokak hayvanlarının yaşam mücadelelerine katkı sağlamak için mahallelerimizde uygun olan yerlere bir kap su ve yemek koymamız onların yaşamaları için verilen bir şanstır. Doğal hayatlarından uzaklaşmış olan veya uzaklaştırılmış olan hayvanları korumak ve bu hayvanları doğal olan yaşam alanları içerisine geri kazandırmak, yardıma muhtaç olan hayvanların bakımlarını yaparak tedavi edilmelerini sağlamamız bizlerin ellerindedir.

Türkiye’de bulunan hayvanlara yönelik birçok sosyal sorumluluk projeleri yapılmaktadır. Hayvanlara yönelik düzenlenmekte olan sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi de, “ÖZGÜL KİTAP YAYINCILIK” olarak çıkardığımız ve çıkaracağımız tüm kitaplarımızdan Hayvanları Koruma Dernekleri'ne bağışta bulunma ve yardımcı olmayı kendimize görev bildik.